Facebook výpadek – Facebook nejde, Instagram nejde, WhatsApp nejde!

Sdílet článek

Co dodat. Facebook měl jeden z největších výpadků. Nejen, že se jednalo o Facebook výpadek, ale zasáhlo to i Instagram, WhatsApp, Messenger a to není vše. Všude kde jste měli přihlášení přes Facebook, tak jste neměli možnost se přihlásit. Při takovém výpadku nemůžete obsluhovat své Facebook stránky, zastavit reklamy, komunikovat s klienty atd. Prostě tma. Dokonce i weby selhávají z důvodů prodlouženého načítání Facebook pixelu nebo i načítání chatovacího pluginu. Prostě najednou člověk pocítí průser a je třeba si uvědomit, že v rámci Vašeho businessu je potřeba mít základnu na vlastním webu. Spousta lidí tvrdí, že jim stačí stránka na Facebooku, ale je to opravdu ta správná cesta? Když říkám vlastní, tak mám namysli svou doménu a webhosting. Nikoliv služby jako banán, webnode, wix apod., kde jste opět v nájmu. Svůj vlastní web a samozřejmě zálohy webu.

Facebook výpadek – co se událo?

Stejně jako Antigone Davis z Facebooku vysílala CNBC a bránila společnost kvůli obviněním informátorů a nakládání s výzkumnými údaji, které naznačují, že Instagram je pro dospívající škodlivý, celá síť služeb společnosti se najednou dostala do režimu offline. Na Twitteru manažer komunikace Facebooku Andy Stone říká: „Jsme si vědomi toho, že někteří lidé mají potíže s přístupem k našim aplikacím a produktům. Pracujeme na tom, aby se věci vrátily do normálu co nejrychleji, a omlouváme se za případné nepříjemnosti.“

Pohled na Down Detector (nebo zdroj na Twitteru) odhaluje, že problémy jsou rozšířené. I když není přesně jasné, proč jsou platformy pro tolik lidí nedostupné, jejich záznamy DNS ukazují, že je problémem zjevně DNS ( vždy je to DNS ). Starší viceprezident Cloudflare Dane Knecht poznamenává, že trasy protokolu hraniční brány Facebooku – BGP pomáhá sítím vybrat nejlepší cestu k poskytování internetového provozu – byly „staženy z internetu“.

Instagram.com bliká chybová zpráva serveru 5xx, zatímco stránka Facebook nám pouze říká, že se něco pokazilo. Zdá se, že problém také ovlivňuje jeho rameno virtuální reality, Oculus. Uživatelé mohou načíst hry, které již mají nainstalované, a prohlížeč funguje, ale sociální funkce nebo instalace nových her nikoli. Výpadek je natolik důkladný, že ovlivňuje Workplace od zákazníků Facebooku a podle Jane Manchun Wong i interních webů Facebooku.

Facebooku zatím neuveřejnil nic o tom, co může být příčinou problému.

Ale podle společnosti Cisco ThousandEyes to může být způsobeno selháním serveru DNS (Domain Name Server).

DNS je obvykle přirovnáván k adresáři, který slouží k připojení prohlížečů k počítačovému systému obsluhujícímu web, ke kterému se pokoušejí přistupovat.

Moje rada zní:

Vždy svým klientům doporučuji mít svůj vlastní web, protože Facebook stránka není ve Vašem vlastnictví a tudíž, když dojde k nějakému takovému výpadku, nebo zablokování účtu nebo výmazu stránky, tak nemáte žádná práva, poněvadž jste jakoby v nájmu zadarmo.

Proto mějte na paměti, že vždy Váš vlastní web je základ Vašeho podnikání, je to Vaše místo pro prezentaci a sběr dat o Vašich klientech.

Nemáte ještě svůj vlastní web, nebo potřebujete aktualizovat ten Váš stávající, tak mě neváhejte kontaktovat.

Zdroj: https://www.theverge.com/2021/10/4/22708989/instagram-facebook-outage-messenger-whatsapp-error

Další články

Clubhouse, o co jde?

Co je to Clubhouse Určitě vám neunikla nová sociální síť Clubhouse. Momentálně se jedná o jednu z nejstahovanějších aplikací v rámci App Store. Hned na začátek si řekněme, že se jedná

Přečíst článek »

Tak co, kdy to rozjedem?

Nezávazně mě kontaktujte

Odcházíte? Přeji Vám hezký den.

Ale pokud jste mě nekontaktovali a je něco čemu nerozumíte nebo potřebujete více informací, tak mi napište nebo zavolejte, rád si s Vámi popovídám o možnostech.

Vidím, že jste tady nemalou chvíli..

Napište mi a já Vám povím o svých službách mnohem více.

Těším se na spolupráci.

S čím vám mohu pomoci?

Poptávkový formulář
Těším se na spolupráci.